O spółce

Spółka notowana na GPW

Lokum Deweloper S.A., Spółka notowana na GPW, to trzeci największy deweloper we Wrocławiu oraz lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie. Dla swoich projektów Spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy, co umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości produkcji przy niskich kosztach realizacji. W efekcie ponadprzeciętnej rentowności prowadzonych projektów Lokum Deweloper zbudował na przestrzeni lat silną pozycję finansową, osiągając w 2016 r. rekordowe przychody. Spółka dąży do umocnienia pozycji na rynku wrocławskim i jednocześnie rozpoczęła działalność na rynku krakowskim.

 

Lokum Deweloper specjalizuje się w realizacjach dużych osiedli mieszkaniowych, których wielkość to co najmniej kilkaset mieszkań w jednej lokalizacji, dzięki czemu skutecznie korzysta z efektu skali. Oferowane lokale o metrażach od ok. 25 m² do ok. 100 m² sprzedawane są zarówno w standardzie deweloperskim, jak też z wykończeniem „pod klucz”.

Osiedla Lokum Deweloper zlokalizowane są głównie w centrum miasta lub w dobrze skomunikowanych okolicach centrum z bogatym zapleczem handlowo-usługowym. Wyróżnia je atrakcyjne zagospodarowanie części wspólnych, w tym w zakresie terenów rekreacyjnych. W efekcie oferowane lokale świetnie spełniają funkcje mieszkaniowe, jak i inwestycyjne. Kompleksowa oferty Grupy Lokum obejmuje także usługi aranżacji i wykończenia wnętrz sprzedanych lokali oraz doradztwo w zakresie pozyskania kredytów bankowych.

Model biznesowy Lokum Deweloper oparty jest na zespole doświadczonych inżynierów i menedżerów, którzy kompleksowo zarządzają procesem inwestycyjnym, od pozyskania terenu pod budowę, przez projekt, budowę, marketing, sprzedaż i obsługę posprzedażową.

Od 2004 r. Lokum Deweloper zrealizował 28 projektów deweloperskich w 8 lokalizacjach we Wrocławiu i jego najbliższych okolicach. W ramach tych projektów Grupa Lokum oddała do użytku ponad 3 tys. lokali o łącznej powierzchni ok. 170,5 tys. m2.

Obecnie Grupa Lokum realizuje we Wrocławiu inwestycje, w ramach których do końca 2017 r. oddanych do użytku zostanie kolejnych 220 lokali. Grupa prowadzi prace wykonawcze oraz przygotowawcze dla kolejnych projektów we Wrocławiu i w Krakowie, obejmujących ponad 3000 lokali.

Ostatnie lata to okres wzrostu sprzedaży Lokum Deweloper, co pozwoliło na przekroczenie poziomu kontraktacji 600 mieszkań rocznie. W 2016 r. Grupa Lokum odnotowała rekordową sprzedaż na poziomie 645 lokali. W tym samym okresie rozpoznano w wyniku 576 lokali

W grudniu 2015 r. akcje Lokum Deweloper zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (Video z debiutu Spółki na GPW). Dzięki emisji nowych akcji Spółka pozyskała na rozwój 36 mln zł. Celem emisji było sfinansowanie zakupu gruntów a także pokrycie wydatków związanych z realizacją nowych projektów. Również w grudniu 2015 r. Lokum Deweloper z powodzeniem wyemitował obligacje serii B o wartości 30 mln zł. Rok wcześniej, w październiku 2014 r. Spółka wyemitowała obligacje serii A również o wartości 30 mln zł, które zostały wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. W lipcu 2016 r. Spółka wyemitowała 3-letnie obligacje serii C o wartości 40 mln zł. 3-letnie obligacje serii D, o wartości 75 mln zł zostały wyemitowane przez Lokum Deweloper w kwietniu 2017 r.