O spółce

Spółka notowana na GPW

Lokum Deweloper S.A., Spółka notowana na GPW, prowadzi działalność w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie. Jest jednym z największych deweloperów we Wrocławiu. Dla swoich projektów Spółka pełni funkcję generalnego wykonawcy, co umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości produkcji przy niskich kosztach realizacji. W efekcie ponadprzeciętnej rentowności prowadzonych projektów Lokum Deweloper zbudował na przestrzeni lat silną pozycję finansową. Spółka umacnia pozycję na rynku wrocławskim i jednocześnie rozwija działalność na rynku krakowskim.

 

Lokum Deweloper specjalizuje się w realizacjach dużych osiedli mieszkaniowych, których wielkość to co najmniej kilkaset mieszkań w jednej lokalizacji, dzięki czemu skutecznie korzysta z efektu skali. Oferowane lokale o metrażach od ok. 25 m² do ok. 100 m² sprzedawane są zarówno w standardzie deweloperskim, jak też z wykończeniem „pod klucz”.

Osiedla Lokum Deweloper zlokalizowane są głównie w centrum miasta lub w dobrze skomunikowanych okolicach centrum z bogatym zapleczem handlowo-usługowym. Wyróżnia je atrakcyjne zagospodarowanie części wspólnych, w tym w zakresie terenów rekreacyjnych. W efekcie oferowane lokale świetnie spełniają funkcje mieszkaniowe, jak i inwestycyjne. Kompleksowa oferty Grupy Lokum obejmuje także usługi aranżacji i wykończenia wnętrz sprzedanych lokali oraz doradztwo w zakresie pozyskania kredytów bankowych.

Model biznesowy Lokum Deweloper oparty jest na zespole doświadczonych inżynierów i menedżerów, którzy kompleksowo zarządzają procesem inwestycyjnym, od pozyskania terenu pod realizację osiedli mieszkaniowych, przez projekt, budowę, marketing, sprzedaż i obsługę posprzedażową.

Od 2004 r. Lokum Deweloper zrealizował 44 projekty deweloperskie w 12 lokalizacjach we Wrocławiu i jego najbliższych okolicach oraz 8 projektów deweloperskich w 3 lokalizacjach w Krakowie. W ramach tych projektów Grupa Lokum oddała do użytku ponad 6,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni ok. 362 tys. m2.

Obecnie Grupa Lokum prowadzi prace wykonawcze oraz przygotowawcze dla kolejnych projektów we Wrocławiu i w Krakowie, obejmujących blisko 16 tys. lokali.

Lata 2017 - 2018 to okres, w którym Lokum Deweloper odnotował najwyższe wyniki sprzedaży oraz przekazań lokali. W 2017 r. Grupa po raz pierwszy przekroczyła poziom kontraktacji w wysokości 1000 mieszkań rocznie. W 2018 r. rozpoznano w wyniku rekordowe w historii Grupy 900 lokali. 

W grudniu 2015 r. akcje Lokum Deweloper zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki temu Spółka pozyskała na rozwój 36 mln zł. Celem emisji było sfinansowanie zakupu gruntów, a także pokrycie wydatków związanych z realizacją nowych projektów. Od 2014 r. Lokum Deweloper jest też aktywnym emitentem na rynku obligacji.

Lokum Deweloper jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań.