Lokum Deweloper włącza do oferty mieszkania na osiedlu Lokum Salsa w Krakowie wróć do aktualności

Lokum Deweloper, oferujący mieszkania o podwyższonym standardzie, wprowadził do sprzedaży 230 mieszkań na osiedlu Lokum Salsa w Krakowie.

Osiedle Lokum Salsa powstaje przy ul. Stanisława Klimeckiego na Zabłociu. W pięciopiętrowych budynkach znajdą się mieszkania o układzie od dwóch do pięciu pokoi i powierzchni od 28 do 115 metrów kwadratowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 11 330 zł za metr kwadratowy.

Inspiracją dla architektury osiedla Lokum Salsa stało się poprzemysłowe dziedzictwo dzielnicy. W ostatnich latach Zabłocie zmienia się i zyskuje na atrakcyjności, zachowując jednak pamięć o przeszłości zapisaną w budynkach dawnych fabryk. Poddawane rewitalizacji zyskują nowe funkcje, stając się m.in. siedzibami ważnych dla miasta instytucji kultury.

- Projektując osiedle, sięgnęliśmy po proste, nowoczesne formy, a jednocześnie staraliśmy się nawiązać do historii Zabłocia. Klinkierowa okładzina na elewacjach, ciemna stolarka okienna oraz balustrady balkonów ze stali i szkła są ukłonem w stronę poprzemysłowego charakteru tej części miasta. Ich surowość przełamują regularnie rozmieszczone na fasadach pionowe pasy białych wykuszy. Rozrzeźbiają one bryły budynków, dodając im lekkości i elegancji, a zarazem definiują ich rytm i dynamikę wyjaśnia Grzegorz Szlachetka z pracowni Blok Architekci.

Na dwóch pierwszych kondygnacjach mieścić się będą lokale biurowe. Miejsca postojowe i komórki lokatorskie ulokowane będą na poziomach 0 i -1. We wszystkich budynkach zaprojektowano eleganckie klatki schodowe oraz cichobieżne windy. Wewnątrz osiedla powstaną dziedzińce z bogato zaaranżowaną zielenią.

- Dzięki zróżnicowanej ofercie idealne miejsce znajdą tu dla siebie wszyscy, dla których ważna jest wygoda i prestiż życia w centrum Krakowamówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper. – Położenie osiedla w intensywnie rozwijającej się dzielnicy, w pobliżu ośrodków biznesowych i targowych oraz szkół i uczelni to także jego ogromny atut w aspekcie inwestycyjnymdodaje Prezes.

Budowa osiedla Lokum Salsa już ruszyła. W pierwszej kolejności zrealizowane zostaną budynki o symbolach budowlanych A i B.

Wizualizacja I etapu osiedla Lokum Salsa w Krakowie